Share this:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

 

„W czasie deszczu dzieci się nudzą…” – a wcale nie muszą! Wszyscy wiemy, jak uciążliwa potrafi być brzydka pogoda na wakacjach, szczególnie w górach, kiedy to dobra pogoda jest ważna. Jednak nie mamy na to wpływu, warto więc przygotować awaryjny plan działania i w razie deszczu nie rezygnować ze zwiedzania i rozrywki –  w końcu jesteście na wakacjach! Przedstawiamy pomysły, co robić z dziećmi w brzydką pogodę: atrakcje dla dzieci w Zakopanem i okolicy.

 

Sala zabaw Małpi Gaj w Zakopanem i Nowym Targu

Gdzie? –Zakopane, Chyców Potok 26, III piętro Centrum Handlowego Szymonek, Nowy Targ, ul. Sikorskiego 21

Godziny otwarcia: codziennie, 10:00-20:00

Sale zabaw „Małpi Gaj” oferują 300 m2 (w Nowym Targu 400m2) bajecznej i kolorowej przestrzeni do zabawy. Posiadają 2 i 3-piętrowe labirynty, zjeżdżalnie, baseny z piłkami, dmuchańce do skakania, wielkie klocki, osobną salę z klockami LEGO (w Nowym Targu) oraz mnóstwo zabawek. Na najmłodsze dzieci czekają również specjalne „strefy malucha”.

W czasie gdy dzieci będą bawić się z rówieśnikami, rodzice mogą usiąść w strefie rodzica, napić się pysznej kawy i poczytać dostępne na miejscu gazety.

Szczegóły znajdują się na stronie: Małpi Gaj

 

Zdjęcia pochodzą ze strony sali zabaw Małpi Gaj

 

Fabryka Talentów w Kościelisku

Gdzie? Kościelisko, ul. Nędzy Kubińca 136

Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek: 14:00-20:00, sobota: 10:00-20:00, niedziela: 12:00-20:00

Fabryka Talentów to nie tylko sala zabaw dla dzieci, ale również warsztaty: muzyczne, taneczno-ruchowe, plastyczne, lekcje angielskiego i wiele więcej. W sali zabaw znajduje się dwupiętrowa konstrukcja ze zjeżdżalniami, basenami z kulkami i mostkami oraz sala z zabawkami, zarówno dla starszych, jak i młodszych dzieci. Na rodziców czeka kawiarniany kącik. Oprócz sali zabaw i warsztatów, możliwe jest pozostawienie dziecka pod opieką animatorów. Fabryka Talentów organizuje również specjalne wydarzenia dla dzieci, takie jak Mikołajki, zabawę sylwestrową, Dzień Matki, Dzień Dziecka, itp. Warto śledzić szczegóły na stronie: Fabryki Talentów.

 

Zdjęcia pochodzą ze strony sali zabaw Fabryki Talentów

 

Aqua Park w Zakopanem

Gdzie? Zakopane, ul. Jagiellońska 31

Godziny otwarcia: codziennie, 9:00-22:00

Park wodny w Zakopanem jest dużą atrakcją dla dzieci w każodym wieku, a także dla ich rodziców 🙂 Do użytku mamy brodzik dla najmłodszych dzieci z wodnym placem zabaw i ciepłą wodą, pięć zjeżdżalni o różnym poziomie trudności, dziką rzekę, basen rekreacyjny, basen sportowy, jacuzzi i basen zewnętrzny z wodą leczniczą.

Oprócz wodnych atrakcji, na III piętrze Aqua Parku znajduje się kręgielnia, restauracja i nowoczesna sala zabaw dla dzieci.

Szczegóły znajdują się na stronie: Aqua Park Zakopane

 

 

Termy

Baseny termalne to idealne rozwiązanie na deszczowy dzień – znajdziemy tam mnóstwo atrakcji i dla dzieci i dla dorosłych. Dodatkowo, prozdrowotne działanie składników mineralnych w wodach termalnych z pewnością poprawi Wam humor w ponury deszczowy dzień 🙂

Do wyboru są 4 kompleksy basenów termalnych na Podhalu:

 • Terma Bania, Białka Tatrzańska, ul. Środkowa 181, czynne codziennie 9:00-22:00
 • Terma Bukovina, Bukowina Tatrzańska, ul. Sportowa 22, czynne codziennie 9:00-22:00
 • Chochołowskie TermyChochołów 400, czynne codziennie 9:00-22:00
 • Termy Szaflary, Szaflary, os. Nowe 20, czynne codziennie 8:00-22:00
 • Gorący Potok, Szaflary, os. Nowe 45, czynne codziennie 11:00-22:00

 

Zamek w Niedzicy

Gdzie? Niedzica, ul. Zamkowa 2

Godziny otwarcia: codziennie, od maja do końca września: 9:00-18:30, od października do końca kwietnia: 9:00-15:30

Przepiękny Zamek Dunajec (bo tak nazywa się budowla) z XIV wieku z pewnością zainteresuje każdego. Niesamowita atmosfera, panująca na zamku, dawne komnaty tajemnicze średniowieczne narzędzia myśliwskie oraz narzędzia tortur i wspaniała historia rozbudzą wyobraźnię każdego dziecka.

Szczegóły dostępne są na stronie Zamku w Niedzicy

 

Cenrum Edukacji Przyrodniczej TPN

Gdzie? Zakopane, ul. Chałubińskiego 42a

Godziny otwarcia: codziennie, 9:00-17:00 (ostatnie wejście o godz. 16:00)

Centrum prowadzi działalność edukacyjną, skierowaną szczególnie do dzieci. Znajdują się tutaj czasowe wystawy, związane z Tatrami i ochroną przyprzedmiorrody, projekcje filmów przyrodniczych oraz zajęcia dydaktyczne, prelekcje i konkursy. Na terenie centrum znajduje się Ogród Roślinności Tatrzańskiej oraz sala odkryć, która poprzez zabawę uczy o tatrzańskiej przyrodzie (gry edukacyjne, gry w technice Kinect). Wspaniałe miejsce dla całej rodziny, gdzie nie tylko dzieci, ale i rodzice mogą się świetnie bawić i, przy okazji, czegoś się nauczyć.

Dobrze jest zarezerwować wcześniej wejście do centrum, gdyż istnieją ograniczenia w maksymalnej liczbie osób, mogących przebywać na jego terenie: Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN

Uwaga! Do końca 2017 roku w Centrum Edukacji Przyrodniczej TNP jest zamknięte z powodu remontu!

 

 

Muzeum Tatrzańskie

Gdzie? Zakopane, ul. Krupówki 10

Godziny otwarcia: środa-sobota: 9:00-17:00, niedziela: 9:00-15:00

Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego to ciekawe miejsce dla całej rodziny. Wystawa dotycząca historii Zakopanego i Podhala może niekoniecznie będzie interesująca dla dzieci, ale już możliwość zobaczenia wnętrza oryginalnej chaty góralskiej, przedmioty codziennego użytku górali, czy też ich barwne i kolorowe stroje będą ciekawe dla każdego. A Waszym pociechom z pewnością spodoba się ogromna makieta Tatr oraz ekspozycje, przedstawiające świat roślinny Tatr oraz naturalnych rozmiarów zwierzęta.

Szczegóły znajdują się na stronie Muzeum Tatrzańskiego

 

Muzeum Kornela Makuszyńskiego

Gdzie? Zakopane, ul. Tetmajera 15, willa „Opolanka”

Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 9:00-16:00

Chyba każde dziecko zna historię Koziołka Matołka. Autorem tej postaci jest wybitny polski pisarz Kornel Makuszyński, który wraz z żoną na stałe osiedlił się w Zakopanem. Napisał on również inne znane książki dla dzieci: O dwóch takich co ukradli księżyc, Skrzydlaty chłopiec, czy Szatan z siódmej klasy. W dawnym domu Makuszyńskich znajduje się obecnie muzeum, zawierające księgozbiór pisarza, listy do czytelników, obrazy i rzeźby polskich artystów oraz rękopisy.

 

 

Wystawa Figur Woskowych i labirynt luster

Gdzie? Zakopane, ul. Krupówki 62

Godziny otwarcia: codziennie 10:00-22:00

W Muzeum Figur Woskowych znajduje się kilkadziesiąt figur postaci znanych z nauki, literatury, kina, sportu, czy polityki. Można zrobić sobie zdjęcie z gwiazdami światowego formatu, jak również postaciami z filmów, czy komiksów. W tym samym budynku znajduje się również labirynt luster, gdzie naszym zadaniem jest znalezienie wyjścia – mnóstwo śmiechu gwarantowane!

Szczegóły można śledzić na stronie: Wystawa Figur Woskowych

 

Dom do góry nogami

Gdzie? Zakopane, Al. 3-ego Maja

Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek: 10:00-18:00, sobota-niedziela 10:00-20:00

Ciekawe doświadczenie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – w domu do góry nogami na własnej skórze możemy odczuć inny wymiar grawitacji. Cały domek stoi na dachu, a znajdujące się w nim meble niby stoją na podłodze, jednak jest ona u góry – efekty te dają uczucie, jakbyśmy chodzili po suficie głową w dół. Szczególnie ciekawe może być wejście po schodach na piętro 🙂

 

Papugarnia

Gdzie? Zakopane, Droga do Olczy 11

Godziny otwarcia: codziennie 10:00-19:00

Wspaniałe miejsce dla miłośników zwierząt, ale nie tylko. Wizyta w Papugarni może być cenną lekcją dla naszych pociech – nie tylko dowiedzą się czegoś nowego o życiu tych interesujących ptaków, ale również będą mieli okazję obcować z nimi, co uczy odpowiedzialności i wrażliwości na otaczającą nas przyrodę. Miejsce to jest również ciekawe dla każdego dorosłego: papugi są naprawdę piękne, a niekiedy śmieszne, szczególnie wtedy, kiedy zaczynają mówić… 🙂 Odrobina egzotyki w deszczowy dzień z pewnością poprawi Wam humor.

Szczegóły na stronie Papugarni

 

Centrum Wspinaczkowe TOP

Gdzie? Nowy targ, ul. Konfederacji Tatrzańskiej 1b

Godziny otwarcia: codziennie 12:00-22:00

Świetny pomysł na aktywne spędzenie czasu z całą rodziną i to nawet podczas brzydkiej pogody. Centrum wspinaczkowe TOP oferuje pomoc instruktora, kurs wspinaczki dla najmłodszych i wiele więcej. Taka aktywność nierozerwalnie kojarzy się z górami i daje posmak adrenaliny i wyzwania – dzieci w bezpieczny sposób będą mogły się przekonać, na czym polega wspinaczka w prawdziwych górach.

Więcej informacji znajduje się na stronie: Centrum Wspinaczkowego TOP

 

Teatr Witkacego – spektakle dla dzieci

Gdzie? Zakopane, ul. Chramcówki 15

Godziny otwarcia: kasa teatru: wtorek-sobota 10:00-14:00; spektakle odbywają się w różne dni i o różnych godzinach

Wizyta w teatrze z dziećmi? A czemu nie! Jeśli tylko zabierzemy swoje pociechy na spektakl przygotowany specjalnie dla nich, będziemy mieć gwarancję, że nie będą się nudzić. Dodatkowo, obcowanie ze sztuką pozytywnie wpłynie na ich rozwój i postrzeganie świata. Teatr Witkacego oferuje różne przedstawienia dla dzieci, w tym teatr lalek. Aby zobaczyć aktualne, najlepiej odwiedzić stronę Teatru Witkacy.

 

Kręgle

Dzieci bardzo lubią zabawy ruchowe, szczególnie te, z elementami rywalizacji. Wyjście na kręgle całą rodziną to wspaniały pomysł na wspólne spędzenie czasu w sposób aktywny i interesujący. Do wyboru mamy kilka kręgielni na terenie Podhala. Warto pamiętać, że w sezonie turystycznym, szczególnie podczas brzydkiej pogody, w kręgielniach może być problem z wynajęciem toru, dobrze więc wcześniej zadzwonić i zarezerwować.

 • Aqua Park Zakopane, ul. Jagiellońska 31, tel. 18 202 58 15
 • Hotel Tatra, Zakopane, ul. Cyrhla 34, tel. 18 200 17 17
 • Hotel Belvedere, Zakopane, ul. Droga do Białego 3, tel. 18 202 02 60
 • Karczma Zadyma, Szaflary, ul. Zakopiańska 1e, tel. 18 52 111 11
 • Borowy Dwór, Szaflary, ul. Cieplice 1a, tel. 887 200 221
 • Pensjonat Burkaty, Białka Tatrzańska, ul. Środkowa 252a, tel. 18 265 53 50

 

 

 

Warsztaty, festyny, zajęcia dla dzieci

W sezonie turystycznym, to znaczy w czasie wakacji i ferii zimowych, w Zakopanem i na Podhalu odbywa się dużo warsztatów i zajęć dla dzieci. Są to m.in. lekcje muzealne dla dzieci, warsztaty gotowania, spotkania ze znanymi osobami, wykłady dotyczące kultury góralskiej, zajęcia sportowe i wiele więcej.

Warto śledzić naszą stronę internetową, aby być na bieżąco z tego rodzaju wydarzeniami. Zapraszamy do działu Aktualności oraz na nasz profil na Facebooku.

 

 

Mamy nadzieję, że powyższe pomysły pomogą Wam zorganizować sobie czas z dziećmi, nawet podczas brzydkiej pogody. Z pewnością przekonacie się, że nawet w deszcz, Zakopane i Podhale oferuje sporo atrakcji dla całej rodziny.

A może macie jakieś swoje ulubione miejsca, które odwiedzacie z dziećmi, będąc na Podhalu? Koniecznie podzielcie się tym w komentarzu!

 

 


Share this:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *