Wydarzenia w lipcu

Share this:

Wydarzenia w lipcu

Warsztaty w Czerwonym Dworze, Centrum Kultury Rodzimej ul. Kasprusie 27

Zapisy na zajęcia warsztaty@zakopane.eu lub telefonicznie + 48 661 601 651

W poniedziałki: 1, 8 , 15, 22, 29 lipca, w godzinach 13-17

Haft biały. Zajęcia prowadzi Genowefa Zarycka

We wtorki: 2, 9, 16, 23  lipca w godzinach 13-17

Kwiaty z bibuły. Zajęcia prowadzi Józef Fudala

W środy: 3, 10, 17, 24, 31 lipca, w godzinach 13-17

Malarstwo na szkle. Zajęcia prowadzi Marta Stasiowska

W czwartki: 4 i 11 lipca, w godzinach 14-18.

Wszystko o dudach podhalańskich. Zajęcia prowadzi Jan Karpiel – Bułecka.

Uwaga, te zajęcia nie odbywają się w  Czerwonym Dworze, a w Zespole Szkół Budowlanych im. dr Władysława Matlakowskiego, ul. Krupówki 8

***

6 lipca, godz. 19:00, Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11 A. Wstęp wolny

Wieczór bluesa i rockowych ballad.

Wystąpi Antek Krupa – muzyk, kompozytor, autor tekstów, dziennikarz radiowy Radia Kraków. Grał m.in. w zespole Jazz Ban Ball Orchestra i w Grupie Wiem Marka Grechuty. W programie koncertu covery Jimiego Hendrixa, Boba Dylana, B.B.Kinga oraz zespołów Traffic, Free, Jethro Tull a także autorskie utwory wydane na płycie “Amela-blues o rozwianych włosach na wietrze” nagranej wspólnie z Jarkiem Śmietaną.

***

6 lipca, godz. 18:00. Galeria Antoniego Rząsy, ul. Bogdańskiego 16a.

Wernisaż wystawy „Życie jest już w samym drzewie”, ukazującej prace Antoniego Rząsy  w zakresie sztuki użytkowej; opowieść o zakopiańskim powojennym wzornictwie, a także warsztaty dla publiczności. Wystawa uzupełnia inną, aktualnie udostępnioną w Willi Oksza „…i pozostała mi ta rzeźba”.

***

7, 14, 21 lipca – kolejne niedziele

Akcja organizowana przez Zarząd Oddziału Tatrzańskiego PTTK Zakopane – „Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK”. Wycieczki, podczas których można zdobywać punkty dla zdobycia GOT. Informacji na temat planowanych tras i punktach zbiórki udziela biuro Oddziału Tatrzańskiego PTTK. Tel. 18 20 157 20 od godziny 9.00 do 16.00,     www.zakopanepttk.pl

***

7 lipca, godz. 12:00

Biathlonowy Nordic Walking, zawody amatorskie organizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko. Połączenie nordic walking i strzelania z karabinku sportowego. Impreza na zimowej trasie biathlonowej zawodowców, latem przyciąga amatorów hasłem „Maszeruj, strzelaj, baw się”. Regulamin i zapisy na www.turystykakoscielisko.pl

***

10 lipca, godz. 18:00. Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27.

Wielkie Granie. Benefis artystów Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej ze specjalnym udziałem Jana Karpiela Bułecki. 

***

14 lipca, godz. 19:00, Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11a.

SAX & HITS Music Show. Piosenkarka i saksofonistka w repertuarze największych przebojów muzyki rozrywkowej.

***

20 lipca, godz. 20:00,  Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza, filia Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, ul. Zamoyskiego 25

Wernisaż wystawy „TATRZAŃSKIE WYPRAWY WOJCIECHA WEISSA”

W 2019 roku Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem pozyskało 15 niezwykłych pejzaży tatrzańskich Wojciecha Weissa. Prace jednego z najwybitniejszych polskich malarzy i grafików przekazała wnuczka artysty.  Stanowią one unikatowy, zwarty zespół. Są one szczególnie cenne ze względu na to, że w późniejszej twórczości Wojciecha Weissa tematyka tatrzańska już się nie pojawiała. Wystawa będzie udostępniana do 31 sierpnia br.

***

26-27 lipca Rówień Krupowa i Tatrzański Park Narodowy.

Finał ósmej edycji akcji wolontariackiej „Czyste Tatry”. Wspólne sprzątanie śmieci z terenu parku, a na koniec koncerty, warsztaty i inne atrakcje. Program imprezy na www.czystapolska.org.pl

***

28 lipca, godz. 17:00. Kościoł pw. Świętego Krzyża, ul. Chałubińskiego 30 (wejście od strony ul. Zamoyskiego).

Inauguracja festiwalu „Dni Muzyki Karola Szymanowskiego”.W programie Kwintety fortepianowe Grażyny Bacewicz i Mieczysława Wajnberga. Wykonawcy: Piotr Sałajczyk – fortepian i Kwartet Śląski.

W kolejnych dniach zaplanowano koncerty kameralne w różnych lokalizacjach, z udziałem najlepszych polskich i zagranicznych artystów, laureatów międzynarodowych konkursów, tych już bardzo sławnych i dopiero przecierających szlaki światowych scen.

***

29 lipca, godz. 18:00 Recital Fortepianowy w Galerii Orskiego, ul. Broniewskiego 4. Wystąpi Marek Szlezer.

***

29 lipca, godz.20:00  Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka”, POSIADY GÓRALSKIE, spotkanie z KRZYSZTOFEM TREBUNIĄ-TUTKĄ o „sabałowej nucie”, zagra kapela góralska „Jutrzenka”.

***

30 lipca, godz.18:00, Willa Atma. Recital Wokalny Sylwii Olszyńskiej (laureatki II nagrody Konkursu im. Karola Szymanowskiego w Katowicach).

***

31 lipca, godz.18:00. Galeria Hasiora, ul. Jagiellońska 18b.

W KWARTECIE (SKRZYPCOWYM) I SOLO, Koncert poświęcony pamięci Jana Krzeptowskiego Sabały.

Utwory skrzypcowe Bacewicz, Wajnberga, Lutosławskiego, Pendereckiego i Szymanowskiego na zagrają Szymon Krzeszowiec, Małgorzata Wasiucionek, Arkadiusz Kubica i Krzysztof Lasoń.

Kolejne koncerty festiwalowe będą odbywać się do 4 sierpnia włącznie.

***

1 sierpnia, godz. 18:00. Galeria Orskiego, ul. Broniewskiego 4. Recital fortepianowy w wykonaniu Tymoteusza Biesa.

***

2 sierpnia, godz. 18 Miejska Galeria Sztuki im. hr. Wł. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41

W KWARTECIE (WIOLONCZELOWYM) I SOLO, utwory Bacewicz, Wajnberga, Lutosławskiego, Pendereckiego i Szymanowskiego, napisane oryginalnie lub zaaranżowane na wiolonczele zagra Polish Cello Quartet.

***

3 sierpnia, godz. 18:00, Willa Atma. Recital skrzypcowy Mai Horvat (laureatki I nagrody Konkursu im. Karola Szymanowskiego w Katowicach), z towarzyszeniem pianisty Craiga White.

***

4 sierpnia, godz. 12:00. Poranek Młodych w Willi Atma. Wystąpią młodzi skrzypkowie, laureaci Konkursu im. Wandy Wiłkomirskiej, Mateusz Izdebski, Marcelina Sztekmiller, Beata Ogryzek, Emilia Szymańska, na fortepianie towarzyszyć im będą Karolina i Piotr Sałajczyk. W programie: Wieniawski, Bacewicz, Szymanowski.

***

4 sierpnia, godz. 20:00, Kościół św. Krzyża, ul. Chałubińskiego 30

ZAKOŃCZENIE ORKIESTROWE. Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO pod dyr. Mateusza Rusowicza oraz klarnecista Andrzej Ciepliński wykonają utwory kompozytorów polskich, w tym koncerty klarnetowe Wajnberga i Schellera.

W lipcu i w sierpniu odbywać się będą koncerty Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. W różnych świątyniach Zakopanego gościć będą artyści znani dobrze melomanom. W lipcu dni koncertowe to 6,  13, 14, 20, 27 i 28 lipca. Największą atrakcją tegorocznej edycji będzie występ konstruktora violi organista, Sławomira Zubrzyckiego, na swoim słynnym instrumencie  – 10 sierpnia. Szczegóły programu festiwalu pod linkiem: http://festiwale.zakopane.pl/2019/festiwal-organowy/program

***

Jak zawsze polecamy również ofertę zakopiańskich muzeów, Teatru Witkacego oraz kin. Latem codziennie o godz. 21:30 przedstawiane są projekcje Orange Kina Letniego na Placu Niepodległości.


Share this: